III Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek

 Zawody odbyły się w sobotę 25.08.2018 r. przy stoku narciarskim, pod którym stanęło miasteczko sportowe oraz usytuowany był start i meta obu wyścigów.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli i zawodnicy biegu z przeszkodami. Na prawie 5 km trasie do pokonania było 20 przeszkód wymagających odwagi i sprawności fizycznej oraz hartu ducha – kąpiel w zimnej wodzie. Trasę pokonało 45 zawodników a najszybszy był Jacek Chruściel reprezentujący Międzyrzecką Grupę Biegową, wśród Pań zaś tryumfowała Monika Osińska – Dzikie Borsuki z Łukowa.

Drużynowo najlepsza okazała się drużyna Dzikie Borsuki z Łukowa, przed Międzyrzecką Grupą Biegową i OSP Stołpno.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne na stronie www.time2go.pl w zakładce Wyniki

Jako kolejni do zmagań stanęli zawodnicy MTB, którzy musieli dwukrotnie pokonać pętlę liczącą prawie 13 km. Po nocnych opadach trasa, przygotowana przez Pawła Tusza i zawodników naszej drużyny MTB, okazała się ciekawa i wymagająca. Najszybszymi zawodnikami okazali się goście z Brześcia na Białorusi, młodzi zawodnicy (Mezga, Vabishevich, Viashinin) – uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajęli całe podium nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale również w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobrze pojechała również jedyna zawodniczka naszego międzyrzeckiego Klubu MTB Jolanta Myć, która zajęła 12 miejsce w generalce.

Nagrody i gratulacje dla zwycięzców obu wyścigów wręczał osobiście Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Pan Zbigniew Kot, którzy z podziwem obserwował zaciętą rywalizację.

 

Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom:

Firma Dr Gerard – sponsor główny

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Miasto Międzyrzec Podlaski

Klub Sportowy Taekwondo Międzyrzec Podlaski

Aktywni Rowerowy Międzyrzec

Międzyrzecka Grupa Biegowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji imprezy: ochotniczej straży pożarnej Stołpno, Szpitalowi Powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim, Stowarzyszeniu Rozwoju Żeglarstwa STANICA, restauracji Zacisze, osobom przygotowującym oba wyścigi i prowadzącym biuro zawodów: Justynie, Marcie, Agnieszce, Joli, Piotrkowi i Pawłowi.

 

Galerie – www.miedzyrzec.info

https://www.miedzyrzec.info/fotogaleria/iii-bieg-ekstremalny-miedzyrzeckich-jeziorek/

https://www.miedzyrzec.info/fotogaleria/iv-otwarte-mistrzostwa-miedzyrzeca-w-mtb/

Blisko 200 piłkarzy szlifowało formę na mosirowskich obiektach.

 

 

Podczas minionych wakacji kompleks Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji cieszył się rekordową popularnością wśród piłkarzy z Aleksandrowa Łódzkiego. Do Międzyrzeca przyjechały reprezentacje wszystkich młodzieżowych roczników oraz rezerwy III ligowych seniorów.

 

Przygotowania do sezonu już w lipcu rozpoczęła grupa z Warszawy, młodzież z jednej z warszawskich szkół najczęściej korzystała z Orlika ZPO3 oraz miejskiego stadionu. Sportowcy licznie wybierali się na Międzyrzeckie Jeziorka gdzie pływali kajakami, rowerami oraz korzystali z wodnych dmuchańców. Największą grupę na sierpień bo aż 400 osób zakontraktował TS Sokół Aleksandrów Łódzki. Niestety z przyczyn technicznych do Międzyrzeca przyjechały trzy turnusy łącznie 150 piłkarzy. Najmłodsi uczestnicy 9-10 latkowie trenowali wyłącznie na Orliku ZPO3. Pozostałe grupy szlifowały formę na miejskim stadionie trenując dwa razy dziennie. Podczas pobytu w Międzyrzecu rozegrano mecze kontrolne w których rezerwy III ligowego Sokoła zremisowały z Huraganem Międzyrzec 2:2. Reprezentanci rocznika 2001/02 w wyjazdowym spotkaniu w Kąkolewnicy przegrali 6:0 z seniorami Gromu Kąkolewnica. Zespół Kamila Korniluka Huragan Międzyrzec przegrał 1:3 z występującymi w lidze wojewódzkiej rówieśnikami z Aleksandrowa. Do Międzyrzeca w ramach sparingów zawitały klubu KS Grom Kąkolewnica rocznik 2006 oraz Orlęta Radzyń Podlaski 2007.

 

Z rozmowy z Krzysztofem Szabelą (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) – dowiedzieliśmy się, że bazę mamy dobrze przygotowaną, boiska w doskonałym stanie. Kilka lat temu, Pan Krzysztof był u nas w Międzyrzecu na obozie ale jedno co zapamiętał odstraszający budynek gdzie mieściły się szatnie. Obecnie korzystali z nowo wybudowanego pawilonu, gdzie piłkarze bezpośrednio po treningu, wycieńczeni upałami brali prysznic. Mogliśmy zostawić na miejscu sprzęt treningowy nie trzeba go dźwigać jak kilka lat temu. Dzięki staraniom MOSiR nasi sportowcy po raz pierwszy w życiu zjechali tyrolką na Międzyrzeckich Jeziorkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawody z historią w tle.

Zawody z historią w tle

7 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się IX Bieg Konstytucji. Dzieci z międzyrzeckich szkół rywalizowały ze sobą na dystansach 300 600 i 800 metrów. Nagrody zwycięzcom wręczał Grzegorz Łubik, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego. Celem imprezy było uczczenie Konstytucji 3 Maja oraz popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży.

A oto lista najlepszych biegaczy:

Szkoła Podstawowa

 Dziewczęta klasy I-II

1.  Ewa Stefaniuk ZPO3

2. Iga Karwowska ZPO2

3.  Wiktoria Prokopiuk ZPO3

Chłopcy klasy I-II

1.       Emil Sosnowski ZPO3

2.        Karol Charczuk ZPO3

3.       Aleksander Nakaziuk ZPO3

Dziewczęta klasy III-IV

1.       Agnieszka Rosińska ZPO3

2.        Wiktoria Radziejewska  ZPO1

3.       Daria Koleśnicka ZPO3

Chłopcy klasy III-IV

1.       Wiktor Leszczyński ZPO1

2.        Ignaciuk Nikodem ZPO1

3.       Hubert Oponowicz ZPO3

Dziewczęta klasy V-VI

1. Wiktoria Grudzińska ZPO1

2.  Józefiak Wanessa ZPO1

Chłopcy klasy V-VI

1.       Dawid Śledź ZPO1

2.       Piotr Koczkodaj ZPO1

3.       Łukasz Domański ZPO1

Dziewczęta klasy VII i Gim. klasy II

1.       Magdalena Olesiejuk ZPO3

2.        Wiktoria Karwowska ZPO3

3.       Patrycja Oksiejuk  ZPO1

Gimnazjum klasy III i szkoły średnie klasy I

1.       Aleksandra Matejek