Medale Mistrzostw Polski zawodników KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim - Kacper Siedlanowski Mistrzem Polski w kat. - 49 kg a Daria Myszka III w kat. - 47 kg

 

W dniach 17-18.10.2020 r. w Puławach odbyła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, która była jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych W zawodach wzięli udział zawodnicy Klubu Sportowego Taekwondo Międzyrzec Podlaski.

 

Pierwszego dnia bezapelacyjnie zwyciężył Kacper Siedlanowski spokojnie narzucając rywalom swój styl walki i wygrywając 5 walk w tym 4 przed czasem!
 
Drugiego dnia na macie wystąpiła Daria Myszka tocząc 5 walk w kategorii 47 kg, została brązową medalistką Mistrzostw Polski. Daria po trzeciej wygranej walce miała mieć regulaminowy czas na odpoczynek, lecz od razu po niej musiała się stawić do walki półfinałowej. Walkę półfinałową niestety przegrała ze sporo wyższą zawodniczką, chociaż stawiała duży opór. Bezpośrednio po zakończeniu walki została po raz kolejny wezwana. Tym razem do repasażu, który wygrała po zaciętej i emocjonującej walce zdobywając medal brązowy. Tocząc trzy walki w przeciągu niespełna pół godziny wykazała wielkie serce do walki. Kto wie jaki był by wynik gdyby Daria miała więcej czasu na odpoczynek przed walką półfinałową.
 
Bardzo blisko medalu byli również  bracia Bartek i Karol Majczyna, którzy w swoich kategoriach zajęli miejsce 5-8. Bartek po wygranej pierwszej walce, niestety uległ w drugiej po bardzo zaciętym boju z bardziej doświadczonym rywalem. Karol, który pokazał wiele determinacji i wielkie zaangażowanie wygrywając 3 walki, również nie wszedł do strefy medalowej.
 
KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski  dziękuje wszystkim pomagającym w przygotowaniu zawodników a szczególnie  firmie Dr Gerard za wsparcie działań klubu.
 
Foto 1
Foto 2
Foto3
Foto 4
Foto 5