III Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek

 Zawody odbyły się w sobotę 25.08.2018 r. przy stoku narciarskim, pod którym stanęło miasteczko sportowe oraz usytuowany był start i meta obu wyścigów.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli i zawodnicy biegu z przeszkodami. Na prawie 5 km trasie do pokonania było 20 przeszkód wymagających odwagi i sprawności fizycznej oraz hartu ducha – kąpiel w zimnej wodzie. Trasę pokonało 45 zawodników a najszybszy był Jacek Chruściel reprezentujący Międzyrzecką Grupę Biegową, wśród Pań zaś tryumfowała Monika Osińska – Dzikie Borsuki z Łukowa.

Drużynowo najlepsza okazała się drużyna Dzikie Borsuki z Łukowa, przed Międzyrzecką Grupą Biegową i OSP Stołpno.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne na stronie www.time2go.pl w zakładce Wyniki

Jako kolejni do zmagań stanęli zawodnicy MTB, którzy musieli dwukrotnie pokonać pętlę liczącą prawie 13 km. Po nocnych opadach trasa, przygotowana przez Pawła Tusza i zawodników naszej drużyny MTB, okazała się ciekawa i wymagająca. Najszybszymi zawodnikami okazali się goście z Brześcia na Białorusi, młodzi zawodnicy (Mezga, Vabishevich, Viashinin) – uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajęli całe podium nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale również w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobrze pojechała również jedyna zawodniczka naszego międzyrzeckiego Klubu MTB Jolanta Myć, która zajęła 12 miejsce w generalce.

Nagrody i gratulacje dla zwycięzców obu wyścigów wręczał osobiście Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Pan Zbigniew Kot, którzy z podziwem obserwował zaciętą rywalizację.

 

Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom:

Firma Dr Gerard – sponsor główny

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Miasto Międzyrzec Podlaski

Klub Sportowy Taekwondo Międzyrzec Podlaski

Aktywni Rowerowy Międzyrzec

Międzyrzecka Grupa Biegowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji imprezy: ochotniczej straży pożarnej Stołpno, Szpitalowi Powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim, Stowarzyszeniu Rozwoju Żeglarstwa STANICA, restauracji Zacisze, osobom przygotowującym oba wyścigi i prowadzącym biuro zawodów: Justynie, Marcie, Agnieszce, Joli, Piotrkowi i Pawłowi.

 

Galerie – www.miedzyrzec.info

https://www.miedzyrzec.info/fotogaleria/iii-bieg-ekstremalny-miedzyrzeckich-jeziorek/

https://www.miedzyrzec.info/fotogaleria/iv-otwarte-mistrzostwa-miedzyrzeca-w-mtb/