II Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek oraz III Mistrzostwa Międzyrzeca MTB

II Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek oraz III Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w MTB już za nami. Dwa wyścigi - bieg przeszkodowy i rowerów górskich, pod patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski, odbyły się 26 sierpnia 2017 r. na terenie Międzyrzeckich Jeziorek.

Sponsorem głównym imprezy była firma Dr Gerard - jeden z największych w Europie producentów ciastek i słodyczy.

Pozostałymi partnerami byli: Miasto Międzyrzec Podlaski, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i UKS "Międzyrzecka Trójka". Patroni medialni: Miedzyrzec.info, RadioBiper.info, Katolickie Radio Podlasie, podlasie24.pl

Jako pierwsi rywalizowali biegacze, na 5 km trasie mieli do pokonania 20 różnego rodzaju przeszkód, między innymi: spacer z pieskiem, przeprawa wodna, przenoszenie kołków, przejście pod mostkiem oraz zjazd na tyrolce. Najszybciej trasę pokonali: Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego, Paweł Pakuła z Wisznic i Tomasz Skraburski ze Styrzyńca, wśród Pań najlepsza była Monika Osińska z Łukowa, przed Beatą Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego i Pauliną Pińczuk z Mań.

Szczegółowe wyniki na stornie www.time2go.pl w zakładce WYNIKI

Po zakończeniu i dekoracji biegu przeszkodowego na trasę wyruszyli zawodnicy MTB. Jako pierwsze rywalizowały dzieci a następnie ich starsi koledzy i rodzice. Trasa była dość szybka i zarazem techniczna, co dawało uczestnikom wyścigu możliwość wykazania się mocą i umiejętnościami.

Najszybszy na mecie był Michał Kamiński z Białej Podlaskiej, startujący w kategorii elita (16-36 lat) i reprezentujący GO Sport AK-Sped Team. Liczący około 24 kilometry dystans pokonał w 54 minuty. Wśród pań najlepsza była zawodniczka MTB Międzyrzec Jolanta Myć. Również w kategorii juniorów (ścigali się na dystansie 12 kilometrów) zwyciężył reprezentant międzyrzeckiego klubu - Aleksander Tusz. W kategorii elita + (ponad 36 lat) najlepszy był Wiesław Wójtowicz z Azart Peleton Chełm.

Na mecie na zawodników czekał posiłek oraz puchary i upominki, które wręczył burmistrz Zbigniew Kot. Była również loteria, w której losowano atrakcyjne dla kolarzy fanty. Upominki i nagrody przygotował firma Dr Gerard.

Dziękujemy przybyłym za udział w zawodach, budowanie dobrej przyjaznej atmosfery podczas wyścigu, a także po przekroczeniu linii mety. Dziękujemy drużynie MTB Huragan Międzyrzec Podlaski za wydatną i ciężką pracę przy organizacji trasy! Dziękujemy Agnieszkom, Marioli, Eli, Wandzi i Michałowi za pracę przy obsłudze biura! Dzięki wielkie strażakom z OSP Śródmieście Międzyrzec Podlaski za zabezpieczenie trasy! Wielkie dzięki sponsorom za wsparcie bardzo udanej imprezy sportowej! Dziękujemy Burmistrzowi Miasta, Pan Burmistrz Zbigniew Kot objął patronatem Naszą imprezę! Szacunek dobrym ludziom i do zobaczenia za rok!

 

Poniżej galerie zdjęć - dziękujemy autorom za udostępnienie:

Autorstwa Oli Łukasik i Miedzyrzec.info

Galeria www.miedzyrzec.info

oraz Adam Trochimiuka z redakcji "Słowa Podlasia"

DSC_8422.jpg DSC_8428.jpg DSC_8433.jpg DSC_8436.jpg DSC_8441.jpg DSC_8444.jpg DSC_8445.jpg DSC_8450.jpg DSC_8452.jpg DSC_8455.jpg DSC_8461.jpg DSC_8475.jpg DSC_8486.jpg DSC_8499.jpg DSC_8501.jpg DSC_8504.jpg DSC_8535.jpg