Maratony Kresowe na Międzyrzeckich Jeziorkach

Maratony Kresowe debiutowały w Międzyrzecu Podlaskim w ubiegłym roku. W tym roku szósty etap z szesnastu zaplanowanych w sezonie odbył się 11 czerwca w ramach Dni Międzyrzeca. Uczestnicy i organizatorzy mogli dzień wcześniej obejrzeć między innymi koncert zespołu Lady Pank. Tegoroczna trasa wyścigu została zmodyfikowana, stała się bardziej dynamiczna i widowiskowa. Częściowo prowadziła przez tereny leśne, ale były także malownicze łąki i otwarte przestrzenie. Clou tej trasy to jednak zdecydowanie bardzo fajne odcinki wzdłuż brzegów Międzyrzeckich Jeziorek. Techniczne single i odcinki, które z powodzeniem mogłaby znaleźć się na wyścigu XC, podnosiły zawodnikom poziom adrenaliny i przyjemności z jazdy.

Zawody otworzył Burmistrza Miasta Pan Zbigniew Kot, tym razem nietypowo, bo w towarzystwie Pana Aleksandra Zozuli Mera Kobrynia na Białorusi, które jest miastem partnerskim Międzyrzeca Podlaskiego

Łącznie we wszystkich kategoriach wiekowych wystartowało prawie 350 zawodników na trasach Mikro, Mini, Półmaratonu i Maratonu. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie www.maratonykresowe.pl w zakładce Wyniki.

Podkreślić należy bardzo dobre wyniki zawodników MTB MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. Nasza najlepsza zawodniczka Jola Myć zdecydowanie wygrała w swoje kategorii wiekowej oraz w łącznej klasyfikacji OPEN Półmaratonu i zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą do podium. Natomiast w klasyfikacji drużynowej nasi zawodnicy zajęli drugą pozycję.

Pozostałe miejsca indywidualne naszych zawodników w swoich kategoriach:
Dawid Okniński - 3;
Artur Charczuk - 5;
Marcin Kowalik - 6;
Mariusz Szkuta - 9;
Adrian Żak - 11;
Mariusz Ferens - 6;
Jarek Uchymiak - 15.

Tym większą przyjemnością było wręczenie medali, pucharów i nagród dla najlepszych. W imieniu Burmistrza nagrody wręczał Pan Grzegorz Łubik Zastępca Burmistrza Miasta, Arkadiusz Myszka Dyrektor MOSiR Międzyrzec Podlaski oraz Paweł Tusz MTB Huragan Międzyrzec Podlaski.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

Dziękujemy Ewelinie Marciniuk za udostępnienie poniższej galerii zdjęć.

GALERIA