II Uliczna Międzyrzecka Dycha

W minioną niedzielę, 30.07.2017 r., odbyła się II Uliczna Międzyrzecka Dycha. W biegu  głównym na 10 km, wyścigu rolek na 5 km, wyścigu Nordic Walking również na 5 km oraz wyścigach dzieci wystartowało łącznie prawie 170 osób w wieku od 2 do 78 lat. Nie było łatwo, upał dawał się we znaki, ale nie zniechęcił uczestników, którzy mimo zmęczenia zadowoleni wbiegali na metę.

Impreza, której patronował burmistrz Zbigniew Kot, a sponsorem głównym była firma Dr Gerard, odbyła się na parkingu przy pływalni Oceanik. Stąd też wystartowali zawodnicy z różnych stron Polski, by dwukrotnie pokonać pięciokilometrową pętlę. W biegu głównym w kategorii open zwyciężył Kamil Młynarz z Kraśnika, a wśród kobiet w najlepsza była Paulina Pawłowska z Siedlec. Wśród zawodników z Międzyrzeca najszybsi byli Wiktor Waszczuk i Sylwia Wnuk, którzy otrzymali pamiątkowe zegarki.

Konkurencję na rolkach wygrał międzyrzeczanin Marcin Karwowski. Wśród kobiet zwyciężyła Anita Makowska Warmijak z Białej Podlaskiej. W marszu nornic walking pierwszy na podium stanął Piotr Wetoszka (Biała Podlaska). Dla najmłodszych przygotowaliśmy konkurencje biegowe na pobliskim boisku Orlik. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy, którzy stanęli na podium statuetki, nagrody rzeczowe i pieniężne.

Wśród wszystkich uczestników niedzielnego wyścigu rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora głównego- firmę Dr Gerard.

Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Pan Zbigniew Kot oraz przedstawiciel firmy Dr Gerard Pan Marek Kula.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie www.time2go.pl w zakładce Wyniki

Dziękujemy sponsorowi głównemu firmie Dr Gerard za wsparcie, bez którego nie można było by tak sprawnie przeprowadzić imprezy.

Dziękujemy Miastu Międzyrzec na czele z Burmistrzem Zbigniewem Kotem, który udzielił swojego patronatu.

Dziękujemy Naszym Partnerom: Starostwu Powiatowemu w Białej Podlaskiej, UKS Międzyrzecka Trójka, Sali balowej  „U Jędrusia” w Jelnicy.

Dziękujemy Patronom medialnym: Międzyrzec.info,  RadioBiper.info, Katolickie Radio Podlasia, Podlasie24.pl

Dziękujemy dla OSP Stołpno, OSP Zawadki, OSP Śródmieście oraz Policji i Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy

Chłopakom z MTB Międzyrzec oraz wolontariuszom od wody , biura i innych pomocy...

Do zobaczenia za rok … a może za miesiąc Bo już 26 sierpnia II Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek

 

DSC_2112.JPG DSC_2116.JPG DSC_2127.JPG DSC_2131.JPG DSC_2146.JPG DSC_2151.JPG DSC_2155.JPG DSC_2160.JPG DSC_2173.JPG DSC_2204.JPG DSC_2210.JPG DSC_2226.JPG DSC_2236.JPG DSC_2237.JPG DSC_2238.JPG DSC_2239.JPG DSC_2240.JPG DSC_2241.JPG DSC_2242.JPG DSC_2243.JPG

II Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek oraz III Mistrzostwa Międzyrzeca MTB

II Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek oraz III Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w MTB już za nami. Dwa wyścigi - bieg przeszkodowy i rowerów górskich, pod patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski, odbyły się 26 sierpnia 2017 r. na terenie Międzyrzeckich Jeziorek.

Sponsorem głównym imprezy była firma Dr Gerard - jeden z największych w Europie producentów ciastek i słodyczy.

Pozostałymi partnerami byli: Miasto Międzyrzec Podlaski, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej i UKS "Międzyrzecka Trójka". Patroni medialni: Miedzyrzec.info, RadioBiper.info, Katolickie Radio Podlasie, podlasie24.pl

Jako pierwsi rywalizowali biegacze, na 5 km trasie mieli do pokonania 20 różnego rodzaju przeszkód, między innymi: spacer z pieskiem, przeprawa wodna, przenoszenie kołków, przejście pod mostkiem oraz zjazd na tyrolce. Najszybciej trasę pokonali: Jacek Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego, Paweł Pakuła z Wisznic i Tomasz Skraburski ze Styrzyńca, wśród Pań najlepsza była Monika Osińska z Łukowa, przed Beatą Chruściel z Międzyrzeca Podlaskiego i Pauliną Pińczuk z Mań.

Szczegółowe wyniki na stornie www.time2go.pl w zakładce WYNIKI

Po zakończeniu i dekoracji biegu przeszkodowego na trasę wyruszyli zawodnicy MTB. Jako pierwsze rywalizowały dzieci a następnie ich starsi koledzy i rodzice. Trasa była dość szybka i zarazem techniczna, co dawało uczestnikom wyścigu możliwość wykazania się mocą i umiejętnościami.

Najszybszy na mecie był Michał Kamiński z Białej Podlaskiej, startujący w kategorii elita (16-36 lat) i reprezentujący GO Sport AK-Sped Team. Liczący około 24 kilometry dystans pokonał w 54 minuty. Wśród pań najlepsza była zawodniczka MTB Międzyrzec Jolanta Myć. Również w kategorii juniorów (ścigali się na dystansie 12 kilometrów) zwyciężył reprezentant międzyrzeckiego klubu - Aleksander Tusz. W kategorii elita + (ponad 36 lat) najlepszy był Wiesław Wójtowicz z Azart Peleton Chełm.

Na mecie na zawodników czekał posiłek oraz puchary i upominki, które wręczył burmistrz Zbigniew Kot. Była również loteria, w której losowano atrakcyjne dla kolarzy fanty. Upominki i nagrody przygotował firma Dr Gerard.

Dziękujemy przybyłym za udział w zawodach, budowanie dobrej przyjaznej atmosfery podczas wyścigu, a także po przekroczeniu linii mety. Dziękujemy drużynie MTB Huragan Międzyrzec Podlaski za wydatną i ciężką pracę przy organizacji trasy! Dziękujemy Agnieszkom, Marioli, Eli, Wandzi i Michałowi za pracę przy obsłudze biura! Dzięki wielkie strażakom z OSP Śródmieście Międzyrzec Podlaski za zabezpieczenie trasy! Wielkie dzięki sponsorom za wsparcie bardzo udanej imprezy sportowej! Dziękujemy Burmistrzowi Miasta, Pan Burmistrz Zbigniew Kot objął patronatem Naszą imprezę! Szacunek dobrym ludziom i do zobaczenia za rok!

 

Poniżej galerie zdjęć - dziękujemy autorom za udostępnienie:

Autorstwa Oli Łukasik i Miedzyrzec.info

Galeria www.miedzyrzec.info

oraz Adam Trochimiuka z redakcji "Słowa Podlasia"

DSC_8422.jpg DSC_8428.jpg DSC_8433.jpg DSC_8436.jpg DSC_8441.jpg DSC_8444.jpg DSC_8445.jpg DSC_8450.jpg DSC_8452.jpg DSC_8455.jpg DSC_8461.jpg DSC_8475.jpg DSC_8486.jpg DSC_8499.jpg DSC_8501.jpg DSC_8504.jpg DSC_8535.jpg

 

 

 

Mecze Finału Mistrzostw Polski Kobiet w Piłce Nożnej U-19

Gwałtowne burze połączone z intensywnymi opadami deszczu spowodowały, że organizatorzy turnieju finałowego klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U-19, który w dniach 24-30.06.2017 r. odbywa się w Białej Podlaskiej, nie byli w stanie przeprowadzić ostatniej kolejki spotkań grupowych.

Z pomocą przyszedł im międzyrzecki MOSiR, który stanął na wysokości zadania i w ekspresowym tempie przygotował boisko i obiekt do przeprowadzenia zawodów.

W dniu 28.06.2017 r. zagrały w Międzyrzecu Podlaskim drużyny Unifreeze Górzno - Gimnazjum Istebna (2:1) oraz w drugim spotkaniu UKS SMS Łódź - Stilon Gorzów (2:0). Ciekawostką może być fakt, że drugi mecz sędziowała jedna z najlepszych sędzi głównych w Polsce - Ewa Augustyn, która w ostatnich dniach awansowała do wyżej kategorii sędziowskiej UEFA

W piątkowym meczu o brąz UKS SMS Łódź zmierzy się z Unifreeze Górzno, a w finale gospodynie czyli AZS PSW Biała Podlaska zagra z Medykiem Konin. Czwórka pozostałych zespołów po trzech rozegranych meczach zakończyła już turniej i pakuje się do domów...

Grupa A

 1  AZS PSW Biała Podlaska  3  7  12-6
 2  Unifreeze Górzno  3  5  5-4
 3  Olimpia Szczecin  3  4  6-4
 4  Gimnazjum Istebna  3  0  3-12

Olimpia Szczecin – Gimnazjum Istebna 4:1
Unifreeze Górzno – AZS PSW Biała Podlaska 3:3
Gimnazjum Istebna - AZS PSW Biała Podlaska 1:6
Olimpia Szczecin - Unifreeze Górzno 0:0, rk. 3:2
AZS PSW Biała Podlaska - Olimpia Szczecin 3:2
Unifreeze Górzno - Gimnazjum Istebna 2:1

 

Grupa B

 1  Medyk Konin  3  9  6-1
 2  UKS SMS Łódź  3  4  3-2
 3  Respekt Myślenice  3  4  1-1
 4  Stilon Gorzów  3  0  0-6


Medyk Konin – UKS SMS Łódź 2:1
Stilon Gorzów – Respekt Myślenice 0:1
Respekt Myślenice - UKS SMS Łódź 0:0, rk. 2:3
Stilon Gorzów - Medyk Konin 0:3
Medyk Konin - Respekt Myślenice 1:0
UKS SMS Łódź - Stilon Gorzów 2:0

Mecz o 3. miejsce
UKS SMS Łódź - Unifreeze Górzno  2:1

Finał
Medyk Konin - AZS PSW Biała Podlaska 1:0

końcowa klasyfikacja
1. Medyk Konin (Ekstraliga)
2. AZS PSW Biała Podlaska (Ekstraliga)
3. UKS SMS Łódź (Ekstraliga)
4. Unifreeze Górzno (I liga)
5. Olimpia Szczecin (Ekstraliga)
6. Respekt Myślenice (II liga)
7. Stilon Gorzów Wielkopolski (I liga)
8. Gimnazjum Istebna (III liga)
*przynależność pierwszego zespołu do ligi w sezonie 2016/17

Podsumowanie Mistrzostw przez selekcjonera kadry U-19 Kobiet Marcina Kasprowicza

fot1.jpg fot2.jpg fot3.jpg fot4.jpg fot5.jpg fot6.jpg fot7.jpg fot8.jpg