Medale Mistrzostw Polski zawodników KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim - Kacper Siedlanowski Mistrzem Polski w kat. - 49 kg a Daria Myszka III w kat. - 47 kg

 

W dniach 17-18.10.2020 r. w Puławach odbyła się XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, która była jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych W zawodach wzięli udział zawodnicy Klubu Sportowego Taekwondo Międzyrzec Podlaski.

 

Pierwszego dnia bezapelacyjnie zwyciężył Kacper Siedlanowski spokojnie narzucając rywalom swój styl walki i wygrywając 5 walk w tym 4 przed czasem!
 
Drugiego dnia na macie wystąpiła Daria Myszka tocząc 5 walk w kategorii 47 kg, została brązową medalistką Mistrzostw Polski. Daria po trzeciej wygranej walce miała mieć regulaminowy czas na odpoczynek, lecz od razu po niej musiała się stawić do walki półfinałowej. Walkę półfinałową niestety przegrała ze sporo wyższą zawodniczką, chociaż stawiała duży opór. Bezpośrednio po zakończeniu walki została po raz kolejny wezwana. Tym razem do repasażu, który wygrała po zaciętej i emocjonującej walce zdobywając medal brązowy. Tocząc trzy walki w przeciągu niespełna pół godziny wykazała wielkie serce do walki. Kto wie jaki był by wynik gdyby Daria miała więcej czasu na odpoczynek przed walką półfinałową.
 
Bardzo blisko medalu byli również  bracia Bartek i Karol Majczyna, którzy w swoich kategoriach zajęli miejsce 5-8. Bartek po wygranej pierwszej walce, niestety uległ w drugiej po bardzo zaciętym boju z bardziej doświadczonym rywalem. Karol, który pokazał wiele determinacji i wielkie zaangażowanie wygrywając 3 walki, również nie wszedł do strefy medalowej.
 
KS Taekwondo Międzyrzec Podlaski  dziękuje wszystkim pomagającym w przygotowaniu zawodników a szczególnie  firmie Dr Gerard za wsparcie działań klubu.
 
Foto 1
Foto 2
Foto3
Foto 4
Foto 5
 

III Extremalny Bieg Międzyrzeckich Jeziorek

 Zawody odbyły się w sobotę 25.08.2018 r. przy stoku narciarskim, pod którym stanęło miasteczko sportowe oraz usytuowany był start i meta obu wyścigów.

Jako pierwsi do rywalizacji stanęli i zawodnicy biegu z przeszkodami. Na prawie 5 km trasie do pokonania było 20 przeszkód wymagających odwagi i sprawności fizycznej oraz hartu ducha – kąpiel w zimnej wodzie. Trasę pokonało 45 zawodników a najszybszy był Jacek Chruściel reprezentujący Międzyrzecką Grupę Biegową, wśród Pań zaś tryumfowała Monika Osińska – Dzikie Borsuki z Łukowa.

Drużynowo najlepsza okazała się drużyna Dzikie Borsuki z Łukowa, przed Międzyrzecką Grupą Biegową i OSP Stołpno.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne na stronie www.time2go.pl w zakładce Wyniki

Jako kolejni do zmagań stanęli zawodnicy MTB, którzy musieli dwukrotnie pokonać pętlę liczącą prawie 13 km. Po nocnych opadach trasa, przygotowana przez Pawła Tusza i zawodników naszej drużyny MTB, okazała się ciekawa i wymagająca. Najszybszymi zawodnikami okazali się goście z Brześcia na Białorusi, młodzi zawodnicy (Mezga, Vabishevich, Viashinin) – uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego zajęli całe podium nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale również w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobrze pojechała również jedyna zawodniczka naszego międzyrzeckiego Klubu MTB Jolanta Myć, która zajęła 12 miejsce w generalce.

Nagrody i gratulacje dla zwycięzców obu wyścigów wręczał osobiście Burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego Pan Zbigniew Kot, którzy z podziwem obserwował zaciętą rywalizację.

 

Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom:

Firma Dr Gerard – sponsor główny

Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Miasto Międzyrzec Podlaski

Klub Sportowy Taekwondo Międzyrzec Podlaski

Aktywni Rowerowy Międzyrzec

Międzyrzecka Grupa Biegowa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji imprezy: ochotniczej straży pożarnej Stołpno, Szpitalowi Powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim, Stowarzyszeniu Rozwoju Żeglarstwa STANICA, restauracji Zacisze, osobom przygotowującym oba wyścigi i prowadzącym biuro zawodów: Justynie, Marcie, Agnieszce, Joli, Piotrkowi i Pawłowi.

 

Galerie – www.miedzyrzec.info

https://www.miedzyrzec.info/fotogaleria/iii-bieg-ekstremalny-miedzyrzeckich-jeziorek/

https://www.miedzyrzec.info/fotogaleria/iv-otwarte-mistrzostwa-miedzyrzeca-w-mtb/

Blisko 200 piłkarzy szlifowało formę na mosirowskich obiektach.

 

 

Podczas minionych wakacji kompleks Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji cieszył się rekordową popularnością wśród piłkarzy z Aleksandrowa Łódzkiego. Do Międzyrzeca przyjechały reprezentacje wszystkich młodzieżowych roczników oraz rezerwy III ligowych seniorów.

 

Przygotowania do sezonu już w lipcu rozpoczęła grupa z Warszawy, młodzież z jednej z warszawskich szkół najczęściej korzystała z Orlika ZPO3 oraz miejskiego stadionu. Sportowcy licznie wybierali się na Międzyrzeckie Jeziorka gdzie pływali kajakami, rowerami oraz korzystali z wodnych dmuchańców. Największą grupę na sierpień bo aż 400 osób zakontraktował TS Sokół Aleksandrów Łódzki. Niestety z przyczyn technicznych do Międzyrzeca przyjechały trzy turnusy łącznie 150 piłkarzy. Najmłodsi uczestnicy 9-10 latkowie trenowali wyłącznie na Orliku ZPO3. Pozostałe grupy szlifowały formę na miejskim stadionie trenując dwa razy dziennie. Podczas pobytu w Międzyrzecu rozegrano mecze kontrolne w których rezerwy III ligowego Sokoła zremisowały z Huraganem Międzyrzec 2:2. Reprezentanci rocznika 2001/02 w wyjazdowym spotkaniu w Kąkolewnicy przegrali 6:0 z seniorami Gromu Kąkolewnica. Zespół Kamila Korniluka Huragan Międzyrzec przegrał 1:3 z występującymi w lidze wojewódzkiej rówieśnikami z Aleksandrowa. Do Międzyrzeca w ramach sparingów zawitały klubu KS Grom Kąkolewnica rocznik 2006 oraz Orlęta Radzyń Podlaski 2007.

 

Z rozmowy z Krzysztofem Szabelą (TS Sokół Aleksandrów Łódzki) – dowiedzieliśmy się, że bazę mamy dobrze przygotowaną, boiska w doskonałym stanie. Kilka lat temu, Pan Krzysztof był u nas w Międzyrzecu na obozie ale jedno co zapamiętał odstraszający budynek gdzie mieściły się szatnie. Obecnie korzystali z nowo wybudowanego pawilonu, gdzie piłkarze bezpośrednio po treningu, wycieńczeni upałami brali prysznic. Mogliśmy zostawić na miejscu sprzęt treningowy nie trzeba go dźwigać jak kilka lat temu. Dzięki staraniom MOSiR nasi sportowcy po raz pierwszy w życiu zjechali tyrolką na Międzyrzeckich Jeziorkach.