Maratony Kresowe na Międzyrzeckich Jeziorkach

Cykl wyścigów rowerów górskich MTB - Maratony Kresowe, po raz kolejny gościł w Międzyrzecu Podlaskim.

Tym razem, przy pięknej pogodzie, w sobotę 21 kwietnia, na Międzyrzeckich Jeziorkach rozegrany został indywidualny wyścig na czas XCT. 210 zawodniczek i zawodników rywalizowało na czterech dystansach pokonując pętle o długości 14 km. Trasę wyścigu układali zawodnicy międzyrzeckiej drużyny MTB, między innymi Mariusz Ferens i Paweł Tusz. Miasteczko rowerowe tradycyjnie stanęło przy stoku narciarskim MOSiR, gdzie również znajdowała się meta wyścigu oraz odbywała dekoracja zwycięzców. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Pan Zbigniew Kot, który podziękował uczestnikom wszystkim za liczne przybycie i wspaniałą sportową walkę.

Jak zwykle bezkonkurencyjna wśród Pań była zawodniczka MTB Team Międzyrzec Podlaski - Jolanta Myć, która zwyciężyła w kategorii OPEN na trasie półmaratonu. Bardzo dobrze spisali się również jej koledzy, którzy na tym samym dystansie zajęli drużynowo drugie miejsce, na piętnaście startujących zespołów.

Wyniki indywidualne Panów:

7. Artur Charczuk

14. Mariusz Ferens

20. Mikołaj Łukasik

24. Marcin Kowalik

27. Mateusz Gawryluk

33. Grzegorz Nestoruk

43. Mariusz Szkuta

62. Jarosław Uchymiak

74. Łukasz Ładny

Szczegółowe wyniki na stronie www.maratonykresowe.pl w zakładce "Wyniki"

 

Galeria wyścigu.

Bieg Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

W dniu 10 kwietnia po raz kolejny organizowaliśmy Bieg Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Poza uczczeniem pamięci 96 osób, wybitnych Polaków, którzy zginęli w katastrofie lotniczej, młodzież zdobywała punkty w rywalizacji Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego. Poniżej zwycięzcy biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Dziewczęta – Igrzyska Dzieci

1.    Natalia Nestorowicz          SP  Piszczac

2.    Tamara Paczuska             SP Dołha

3.    Kinga Huk                         ZSP 1 Terespol

 

Chłopcy – Igrzyska Dzieci

1.    Hubert Krzyżanowski        SP Piszczac

2.    Wiktor Bobrowski              SP Łomazy

3.    Dawid Zaziuk                     ZSP 1 Terespol

 

Dziewczęta – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1.    Magdalena Olesiejuk        ZPO 3 Międzyrzec Podlaski

2.    Wiktoria Karwowska         ZPO 3 Międzyrzec Podlaski

3.    Justyna Bajkowska           Gimnazjum Łomazy

 

Chłopcy – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

1.   Jakub Lesiuk                     SP Rogoźnica

2.   Jakub Ciok                        ZPO 3 Międzyrzec Podlaski

3.   Adrian Kusznieruk              SP Rogoźnica

 

Dziewczęta  - Licealiada

1.   Alicja Lipka                         ZS Janów Podlaski

2.   Marzena Kaliszuk               ZS Janów Podlaski

3.   Monika Michałowska          ZS Janów Podlaski

 

Chłopcy - Licealiada

1.    Rafał Klimek                      LO Wisznice

2.    Kamil Tokarski                   ZS Janów Podlaski

3.    Wojciech Jankowski          ZS Janów Podlaski

 

Finał Wojewódzki Turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku

Międzyrzec Podlaski już po raz drugi gościł uczestników Finału Wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Prawie 1400 młodych zawodniczek i zawodników reprezentujących 128 drużyn z całego województwa lubelskiego rywalizowało w dniach 12-13 kwietnia na stadionie miejskim przy ul. Pszennej o możliwość zagrania na Stadionie Narodowym w ogólnopolskim finale turnieju. W zmaganiach, które otworzył Burmistrz Miasta Pan Zbigniew Kot, nie brakowało emocji, bramek i zaciętej walki.

Po całodniowych zmaganiach zostali wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12

Dziewczęta U-8

lokata

nazwa drużyny

1

UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

2

UKS LEGION GRABÓW SZLACHECKI

3

LUKS HUTA DĄBROWA

4

JEDYNKA BIAŁA PODLASKA

5 - 8

PSP MODLIBORZYCE

 

SP JÓZEFÓW

 

SP NR 2 ŁĘCZNA

 

SP RUDNIK

Nagroda Fair Play - JEDYNKA BIAŁA PODLASKA

Król strzelców Turnieju - MILENA LIPCZUK – UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

Najlepsza zawodniczka Turnieju - MAJA MATEŃKA - UKS LEGION GRABÓW SZLACHECKI

Najlepsza bramkarka Turnieju - OLIWIA ŁYGAS – UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

 

Chłopcy U-8

lokata

nazwa drużyny

1

JANOWSKI ORLIK

2

PUŁAWIAK PULAWY

3

FOOTBALL ACADEMY ZAMOŚĆ

4

ISKIERKI DĘBLIN

5 - 8

BRAZYLIJSKIE SZKÓŁKI LUBLIN

 

TĘCZA BEŁŻYCE

 

SP 4 ŁĘCZNA

 

SP NR 2 ŁUKÓW

Nagroda Fair Play - ISKIERKI DĘBLIN

Król strzelców Turnieju - HUBERT WAGA  - FOOTBALL ACADEMY ZAMOŚĆ

Najlepszy zawodnik Turnieju - ANTONI JASKOWSKI - JANOWSKI ORLIK

Najlepszy bramkarz Turnieju - MATEUSZ MARCOLA – PUŁAWIAK PUŁAWY

 

Dziewczęta U-10

 lokata

nazwa drużyny

1

UKS LEGION SZLACHECKI

2

SP BYSTRZEJOWICE

3

SP OSTRÓW

4

SP ŚWIDRY

5 - 8

JEDYNKA PARCZEW

 

SP KĄKOLEWNICA

 

UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

 

TRÓJKA BIAŁA PODLASKA

Nagroda Fair Play - UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

Król strzelców Turnieju - OLIWIA GŁODNICKA – UKS LEGION SZLACHECKI

Najlepsza zawodniczka Turnieju - WIKTORIA RYBACZEK – SP BYSTRZEJOWICE

Najlepsza bramkarka Turnieju - KAJA BARTKOWICZ – SP OSTRÓW

 
 

Chłopcy U-10

 lokata

nazwa drużyny

1

UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

2

PUŁAWIAK PUŁAWY

3

AMO LUBLIN

4

SP PONIATOWA

5 - 8

BYSTRZAKI BYSTRZEJOWICE PIERWSZE

 

SP WIERZBICA

 

TOP-54 BIAŁA PODLASKA

 

FOOTBALL ACADEMY ZAMOŚĆ

Nagroda Fair Play - SP PONIATOWA

Król strzelców Turnieju - DAWID KAMIŃSKI – PUŁAWIAK PUŁAWY

Najlepszy zawodnik Turnieju - MACIEJ RUSZKIEWICZ - UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

Najlepszy bramkarz Turnieju - OLIVIER SOBOŃ – SP PONIATOWA

 

Dziewczęta U-12

 lokata

nazwa drużyny

1

ZS BYSTRZEJOWICE PIERWSZE

2

PSP MODLIBORZYCE

3

SUCHOWICZTEAM WÓLKA PANIEŃSKA

4

UKS PIĄTKA PLUS BIAŁA PODLASKA

5 - 8

SP HUTA DĄBROWA

 

UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

 

LIDER ROKITNO

 

SP OSTRÓW

Nagroda Fair Play - UKS PIĄTKA PLUS BIAŁA PODLASKA

Król strzelców Turnieju - JULIA BRYDA – ZS BYSTRZEJOWICE PIERWSZE

Najlepsza zawodniczka Turnieju - GABRIELA KAWĘCKA – PSP MODLIBORZYCE

Najlepsza bramkarka Turnieju - WIKTORIA CIURYSEK – SUCHOWICZ TEAM

 

Chłopcy U-12

lokata

nazwa drużyny

1

UKS JEDYNKA KRASNYSTAW

2

AMO LUBLIN

3

SP NR 5 ŚWIDNIK

4

SP NR 4 BOBRY ŁĘCZNA

5 - 8

UKS NIEDŹWIADEK CHEŁM

 

UKS DUBLER OPOLE LUBELSKIE

 

ZS FIRLEJ

 

UKS RADZYŃ PODLASKI

Nagroda Fair Play - SP NR 4 BOBRY ŁĘCZNA

Król strzelców Turnieju - OLIWIER FRYT – SP NR 4 BOBRY ŁECZNA

Najlepszy zawodnik Turnieju - MIKOŁAJ KĘDZIERA – UKS JEDYNKA KRASNYSTAW

Najlepszy bramkarz Turnieju - OSKAR JEŻ – AMO LUBLIN

 

Dziękujemy Lubelskiemu Związkowi Piłki Nożnej na powierzenie organizacji kolejnej edycji turnieju, Bialskopodlaskiemu Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej za pomoc organizacyjną oraz następującym klubom i instytucjom za wsparcie: AP TOP-54 Biała Podlaska, KS PODLASIE Biała Podlaska, ZGL Biała Podlaska, KS KRZNA Rzeczyca, DACH STYL Handel i Usługi Cezary Wasiluk

 

 Galeria - www.miedzyrzec.info