Za nami I Uliczna Międzyrzecka Dycha

W dniu 31.07.2016 r. na terenie naszego miasta odbył się bieg uliczny – I Uliczna Międzyrzecka Dycha pod patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski Zbigniewa Kota. Pomimo parnego niedzielnego przedpołudnia na starcie wyścigu stanęło 146 biegaczy i 15 rolkarzy z całej Polski – wszyscy pokonali dystans 10 km.

W konkurencjach biegowych dla dzieci zorganizowanych na boisku Orlik wzięło udział 44 dzieci.

Jedną pętlę, czyli połowę trasy, pokonał również niepełnosprawny biegacz o kulach – Robert Pasko.

W kategorii open zwyciężył Bartosz Ceberak z Lubartowa, drugi na mecie był Krzysztof Misiurek z Lublina, trzecie miejsce otrzymał Michał Jaroszuk z Łomaz. Najszybszy wśród mieszkańców miasta był Wiktor Waszczuk.

Wśród kobiet najlepiej pobiegła międzyrzeczanka Mariola Stasiewicz, druga przybiegła Marta Arbatowska (Łomianki), trzecie miejsce zdobyła Magdalena Gajek z Lublina.

Wyścig na rolkach wygrał Wiesław Mazurek (Gdynia), drugie miejsce zdobył Robert Sierociuk (Biała Podlaska), zaś trzecie Jacek Stokłosa (Podnieśno). Dobrze spisał się międzyrzeczanin Marcin Karwowski, który dotarł na metę jako czwarty. Wśród kobiet zwyciężyła Gabriela Jurkitiewicz (Hola), tuż za nią była Marlena Stokłosa (Podnieśno). Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Zimnoch z Białegostoku.

Pełna klasyfikacja dostępna tutaj - bieg i rolki.

Na mecie wyścigu czekały na wszystkich medale, woda i posiłek regeneracyjny, liczne puchary nagrody dla najlepszych oraz niespodzianki dla osób, które miały szczęście w losowaniu. Dodatkową atrakcją i nagrodą była możliwość bezpłatnego skorzystania z pływalni miejskiej MOSiR.

Dziękujemy naszym sponsorom: BGŻ BNP PARIBAS w Międzyrzecu Podlaskim, Liquid System, Bankowi Spółdzielczemu w Międzyrzecu Podlaskim, Sali weselnej „U Jędrusia” w Jelnicy oraz Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych w Międzyrzecu Podlaskim.

Patronat medialny nad biegiem sprawowały: Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24 i miedzyrzec.info oraz Słowo Podlasia.

Sponsorem głównym był WIPASZ S.A., który oprócz wsparcia finansowego ufundował nagrody dla najszybszych międzyrzeczan – byli nimi Mariola Stasiewicz i Wiktor Waszczuk.

Dziękujemy również za pomoc w zabezpieczeniu trasy oraz sprawnym i bezpiecznym przeprowadzeniu zawodów Policji, Straży Miejskiej, OSP Zawadki, Śródmieście i Stołpno.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach biegowych w Międzyrzecu Podlaskim. Najbliższa okazja już 27 sierpnia – VI Bieg Międzyrzeckich Jeziorek.